Standardní kontejner je ve dvojím provedení o rozměrech 6058 mm x 2438 mm nebo 2990 mm se světelnou výškou 2300 nebo 2500 mm. Je však možné vyrobit i rozměr jiný, speciálně požadovaný o jiné šířce než je standard úzký (2438 mm) a standard široký (2990 mm), ale maximálně jen do šířky 3000 mm. Pokud jde o délku může být kratší či delší než je standard (6058), maximálně však do délky 13000 mm.

Delší kontejnery zpravidla potřebují v konstrukci více nosných vzpěr, které se umísťují v 1/5 celkové délky kontejneru od kraje delší strany, a to z obou stran. Kontejnery mohou být vybaveny tunely pro manipulaci s vysokozdvižným vozíkem.

Standardní kontejnery nejsou vybaveny tunely, manipulace je jeřábem, uchycení v otvorech horních kostek kontejneru. Základem kontejneru je nosná konstrukce – svařovaný ocelový prostorový rám. Je tvořen ohýbanými profily do tvaru G, L, U; jekly daných rozměrů. Veškerý materiál je svařitelný v atmosféře CO2. Hotový svařený ocelový rám je ošetřen antikorozní – zinkofosfátovou barvou. Tento rám je základní stavební jednotkou každého kontejneru.

Fotografie rámu kontejneru ZDE